| alexsterea16 a întrebat:

Vreau sa cumpar de la eMAG 2 telefoane si un tv in rate prin cetelem. Se poate sa mi se accepte creditarea daca nu am adeverinta devenit, ci doar fluturas de salariu? Pe site spune ca trebuie sa am adeverinta sau flutras.
Funda.
P.S: Scuze daca am gresit categoria.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se poate cu un fluturas de salariu la IFN-uri. Partea proasta este ca aceste IFN-uri sunt niste institutii nonbancare care au dobanzi si de 5-10 ori mai mari ca la banci. Un exemplu: Provident. Intra pe site-ul lor si in partea dreapta vei avea un calcul pentru 1750 lei.
Rată săptămânală 51, 00 lei (Comision unic 980, 00 lei)
1.750 lei în 70 săptămâni.
Valoarea totală de plată 3.549, 00 lei (82, 96% DAE). La asta ai noroc si platesti dublu de cat ai luat. Dar sunt altele si mai rele.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu poti obtine. Nicaieri nu se da credit fara o dovada de venit. Nu-ti cere adeverinta dar iti cere fluturasi de salariu.

| alexsterea16 explică (pentru Salontanul):

Deci se poate si doar cu fluturas de salariu? Fara adeverinta de salariu?

| Salontanul a răspuns (pentru alexsterea16):

Se poate cu un fluturas de salariu la IFN-uri. Partea proasta este ca aceste IFN-uri sunt niste institutii nonbancare care au dobanzi si de 5-10 ori mai mari ca la banci. Un exemplu: Provident. Intra pe site-ul lor si in partea dreapta vei avea un calcul pentru 1750 lei.
Rată săptămânală 51, 00 lei (Comision unic 980, 00 lei)
1.750 lei în 70 săptămâni.
Valoarea totală de plată 3.549, 00 lei (82, 96% DAE). La asta ai noroc si platesti dublu de cat ai luat. Dar sunt altele si mai rele.