| Drifterx500 a întrebat:

Vreau sa cumpar un produs de pe wish.com si vad preturi mici gen 9 lei, 20 lei etc, sa zicem ca iau de 20 lei un produs, daca ajunge la adresa mea mai platesc ceva in plus sau e exact?

21 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Nu mai platesti nimic, iar daca nu iti ajunge la data respectiva iti primesti banii inapoi.

| sierra1 a răspuns (pentru Frank51):

Venind din China, te poți aștepta la taxe vamale

| Drifterx500 explică (pentru sierra1):

Cam cat este in plus daca este la taxe vamale? vreau sa stiu asta ca sa nu risc sume mari

| sierra1 a răspuns (pentru Drifterx500):

Depinde de ce și cât iei

| Frank51 a răspuns (pentru sierra1):

De ce te indoiesti de ce zic? Am peste 20 de comenzi efectuate, absolut toate le-am ridicat fara nici-un fel de taxa vamala.

| sierra1 a răspuns (pentru Frank51):

E ceva gresit in ceea ce i-am scris omului?

| Frank51 a răspuns (pentru sierra1):

Da, nu exista taxe vamale.

| sierra1 a răspuns (pentru Frank51):

Ce vorbești nene? derutezi intrebătorul. Ia comandă-ți o mie de huse de telefon și să vedem cu o-ntoci ca la buzău?

| Frank51 a răspuns (pentru sierra1):

Omul isi comanda ceva de 20 de lei, si chiar daca isi comanda ceva de 2-300 lei pe colet va scrie maxim 50 de lei(tocmai ca sa fie scutiti clientii de taxe), eu zic sa nu te mai dai mare cocos ca eu nu ma iau de oameni fara rost.

| sierra1 a răspuns (pentru Frank51):

Nu mami,

am intrebat: e ceva gresit in ce am scris? NU

Se poate aștepta la vreo taxă vamală: DA

a spus omul "comanda ceva de 20 de lei"? nu

ai spus : nu exista taxe vamale? - DA EXISTĂ

deci e clar că ai deraiat. take it easy (cum zic de altfel chinezii)

| Frank51 a răspuns (pentru sierra1):

Te macina ceva? Ai probleme in familie? Nu e nevoie sa te descarci aici.

Ai dreptate, in afara de faptul ca esti off topic. Omul a zis clar ca isi cumpara ceva ieftin, dupa cum toata lumea stie( in afara de tine aparent), comenzile sub 10 euro vin direct la posta locala, si sunt scutite de tva precum si de alte taxe vamale. Again, care e problema ta?

| sierra1 a răspuns (pentru Frank51):

Adminte că l-ai prosti cu acel "nu exista taxe vamale."

"sunt scutite de tva" - in raport cu China?

"care e problema ta?" - doar asta, că dezinformtezi userul

| Frank51 a răspuns (pentru sierra1):

Nu exista taxe vamale pentru ceea ce isi cumpara el, despre asta am si vorbit. Esti tu prea ocupat sa gasesti argumente invalide, cand doar la un search pe google afli. Nu pot sa ma supar din prostii din astea, atat iti zic ca ai un vibe foarte urat cand te contrazici aiurea, si chiar nu ii face nimanui placere sa vorbeasca cu tine, probabil ai problema asta si in viata reala.

| sierra1 a răspuns (pentru Frank51):

"pentru ceea ce isi cumpara el"

habar n-ai ce-și cumpără el!

"nu ii face nimanui placere sa vorbeasca cu tine" - corect din moment ce-ți arăt că greșești prEfund

| Frank51 a răspuns (pentru sierra1):

"habar n-ai ce-și cumpără el!"
acum 21 ore | Ady_Drifter_1995 a întrebat:
iau de 20 lei un produs

Let's keep going laughing

| sierra1 a răspuns (pentru Frank51):

"iau de 20 lei un produs"

si dacă-și ia una mie bucăți?

măcar șterge-ți inepțiile alea in raport cu China:
"nu exista taxe vamale." "sunt scutite de tva" - mor de râs curcile

| Frank51 a răspuns (pentru sierra1):

"si dacă-și ia una mie bucăți?"

A zis foarte clar si succint ca isi ia doar una bucata:
acum 21 ore | Ady_Drifter_1995 a întrebat:
"iau de 20 lei un produs"

Deja devine jenant, ma simt eu prost pentru tine.

| sierra1 a răspuns (pentru Frank51):

Cum spuneam:
"| Frank51 a răspuns nu exista taxe vamale." "sunt scutite de tva" -

mor de râs curcile, ia o pauză 1-2 ani

| Frank51 a răspuns (pentru sierra1):

Ma refeream la produsele pe care userul urma sa le comande, dar stii bine asta. De ce continui sa te contrazici inutil?

| sierra1 a răspuns (pentru Frank51):

Admite că ai scris abureli și atât.

Pa-pa

Răspuns utilizator avertizat