| Andrei37K630 a întrebat:

Salut, un cumpărător a făcut o comanda la mine pe Olx. Și a făcut-o online iar eu am încercat sa complez cu datele cardului. Mi-a mers însă cică. Aveam nevoie de o anumita suma pe card deci am lăsat-o balta. O sa îi vina banii înapoi cumpăratorului?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Suna acum la numarul de pe card (sau la numarul bancii) si spune ce s-a intamplat! Daca nu a plecat sa blocheze plata. Altfel ramai fara bani pe cont.

| Violleta2022 a răspuns:

Asta este scam!

Sper ca nu ti-ai pus datele cardului in aplicatia aia fake...
Daca da, atunci fugi maine dimineata la banca si anuleaza acel card!
Daca cumparatorul voia sa-ti trimita plata, el trebuia sa completeze totul, nu tu!