| TheLegendaries123 a întrebat:

Salut,am comandat acum o săptămână ceva de pe AliExpress, mai exact niste becuri H7, prima dată când am comandat, când am plasat comanda, am văzut că nu am selectat becurile de care aveam nevoie(am ales h4 in loc de H7),am anulat comanda imediata la 5, 6 min și nu mi-au ajuns nici măcar acum banii pe card, țin să menționez că după ce am plasat comanda cu becurile greșite, am anulat-o și am dat din nou comanda cu becurile de care aveam nevoie.

VOI MAI PRIMI BANII ÎNAPOI PE PRIMA COMANDA CU BECURILE GREȘITE SAU NU? I-AM DAT MESAJ SI VÂNZĂTORULUI SI DEGEABA, CICĂ PRIMA COMANDA NU A PRIMIT-O DAR BANII MI I-A RETRAS.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In cel mai rau caz, vei primi 2 feluri de becuri.
Care nu ai nevoie, le poti vinde.

| TheLegendaries123 explică (pentru Bula):

Ar fi bine daca e așa dar nu cred că este, prima comandă a fost refuzată și atât, banii nu mi au intrat înapoi în cont când am anulat o.

| Simpatic a răspuns:

Trebuie sa deschizi cerere de refund, sa scrii in acel formular despre ce este vorba (in engleza) si administratia siteului va lua masura de ati da banii inapoi pe acea comanda gresita! Insa dureaza cateva zile aprobarea cererii si cateva saptamani datul banilor inapoi in cont!

ca si exemplu cum sa deschizi o disputa si sa ceri refund >> https://alitools.io/en/blog/how-to-get-a-refund-on-aliexpress/

De asemeni gasesti informatii relevante despre sistemul de refund si cand te loghezi pe https://www.aliexpress.com

| TheLegendaries123 explică (pentru Simpatic):

Nu mă poți ajuta tu cu asta, nu prea mă pricep.

| dullcat a răspuns:

Contactezi site-ul si raportezi problema.Nu mai simplu este sa cumperi becuri dintr-un magazin fizic?