| anonim_4396 a întrebat:

Salut, vreau sa achizitionez un televizor din Romania, iar eu ma aflu in Germania, intentionam sa-mi deschid un cont la Revolut si sa fac un transfer bancar de la banca mea deoarece am card debit, girokonto ceva card de salariat la Postbank in euro, pana la urma care sunt costurile Euro-Lei, de ce nu pot adauga sume mai mari de 200 de euro? Am vazut ca poti adauga bani folosind si google pay. Daca-mi poate raspunde cineva ce este familiarizat cu Revolut si stie despre ce este vorba. Multumesc!

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

De ce ti-ai cumpara un tv din Romania cand ai in Germania amazon.de unde gasesti tv ieftin fara numar.

| kaTTsu a răspuns (pentru Wr3nch):

Transportul, niciun producător nemțesc nu face livrari până în România și nu merită, plus că intenționez să-mi iau un Samsung ce este la fel la preț și nu aș vrea să transport un tv de 155cm diagonală la peste 2.000 de km. Practic e multă bătaie de cap și nu merită să-l iei de aici, au niste tv -uri nemțești extrem de bune Telefunken, Grűndig, Medion, au oled-uri la prețuri incredibile pe lângă ce se vinde în România și sunt bune, doar că nu merită, garanția o pierzi din start, supportul în România este inexistent. Plus că am avut un tv Samsung aici și mi-a lăsat o impresie foarte bună.