| CiprianSim a întrebat:

Vreau sa comand un produs din strainatate si pretul este afisat in euro. Cand ajunge curierul, va trebui sa ii platesc tot in euro sau in lei, ca sa stiu daca sa schimb sau nu bani?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| gigite a răspuns:

In primul arnd, nici un site strain nu functioneaza ramburs, plata facandu-se online, cu credit cardul, paypalul ori transfer bancar din cont.
Deci, nu exista posibilitatea sa platesti ramburs la cumpaarturile internationale!

4 răspunsuri:
| lilith16 a răspuns:

Dacă, curierul este român eu zic ca trebuie in lei adica poate schimba ei automat in euro, si nu moare nimeni daca dai in lei

| Violleta2022 a răspuns:

Daca poti, pune aici site-ul si-ti spun imediat ce motode de plata accepta!

| MSM12 a răspuns:

Daca vine prin poştă in lei, iar daca vine cu un crier din tara respectiva in euro, mai bine pregatesti si euro si lei