| Andrei_Rareș_1981 a întrebat:

Salut, vreau sa cumpar un skin de pe G2A dar tva-ul e destul de mare, ce se poate intampla daca aleg o alta tara cu 0 tva unde sa platesc cu visa

7 răspunsuri:
| Superior a răspuns:

Nu patesti nimic, sansele sa-ti vina politia la usa sunt de 0, 00001%. Si daca vine, prima data te pune sa platesti TVA-ul ce nu l-ai platit, dar nu vei fi prins deloc, garantez.

| Skippy223 a răspuns (pentru Superior):

Pai foloseste un VPN si gata, politia nu are de unde sa stie ca el nu a fost in Romania, daca se ajunge acolo. Ez pz.

| BlueFox a răspuns:

Nu folosi G2A. Ei achizitioneaza produsele (Jocuri, Skin-uri etc) folosind carduri furate. S-a intamplat de prea multe ori. Conform multora dezvoltatori de jocuri, este mai bine sa piratezi decat sa cumperi de pe G2A. G2A nu numai ca afecteaza utilizatori care uneori primesc coduri care nu functioneaza iar care nu sunt inlocuite, ci si compania, facand-o sa piarda foarte multi bani. Mai multe informatii: https://zonait.tv/......e-jocuri/; iar in Engleza, dar mai bine documentat http://www.fortressofdoors.com/g2a-piracy-and-the-four-currencies/

| Superior a răspuns (pentru BlueFox):

G2A nu au nici o legatura cu ce ai zis happy Am cumparat GTA V si DBD de la ei,a fost totul in regula. De asemenea,este catalogat ca site oficial si legal pe ZebraPay,acesta oferind si Gift Codes, facandu-si aparitia si la Comic Con, Dreamhack, etc. Daca primeste jocul defect, poate primi o cheie noua sau banii inapoi daca are G2A Shield Activat, deoarece majoritatea key-urilor sunt adaugate de useri ce vor sa vanda jocuri, nu de G2A. Sansele ca un joc sa nu mearga sunt extrem de mici, oricum.

| Superior a răspuns (pentru BlueFox):

Insinuezi ca eu am dat 300 lei pe G2A si am avut doar noroc?

| Nicky666 a răspuns:

Am incercat si eu sa fac asta si a mers fara nici o problema, poti incerca si tu