| Andrei9822 a întrebat:

Salut, vreau sa imi cumpar o camera foto cei care nu se pricep va rog sa nu comenteze aiure ca ma induceti in eroare. Ideea e ca nu stiu ce camera sa aleg dintre acestea 3:
-Canon 1300D (Aceasta are wii-fii si pare destul de folositor) camera e scoasa de curand.
-Nikon D3300 am inteles ca e asemanatoare cu Canon 1300D doar ca nu are wii-fi si ca se vad o idee mai bine pozele.
-Nikon D5200 asta am vazut ca e bun, dar merita sa dau banii pe ea? nu stiu care ar fi diferente mari intre aceasta si D3300. Am mai intrebat cativa amici care se mai pricep si mi au zis ca D5200 e cea mai buna optiune. Astept si alte pareri. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

D3300 ofera prestatii deosebite si cu respect la d5200 e mai ieftina.
eu am d3200 si d3300.
fac fotografii excelente.

| Andrei9822 explică (pentru gelu1970):

Deci D5200 e mai buna? Ma gandeam sa imi iau D5300.

| gelu1970 a răspuns (pentru Andrei9822):

In caracteristici da. e mai buna. insa daca esti dispus sa platesti o camera Nikon d5300 de exemplu trebuie sa te gandesti daca ii scoti randamentul scontat la pretul ce il are. daca esti fotograf amator eu cred ca e mai mult decat suficient d3300 de exemplu.
hotararea e a ta si banii de asemenea.