| هوراس a întrebat:

vreau să îmi iau ceva de pe un site american care costă în total 710 dolari (chitară + amplificator), cam cât ar costa taxele vamale?

7 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Vazi aici:
http://www.customs.ro/ro/calatori/intrebari_frecvente.aspx
la intrebarea nr.8 si apoi cauta in regulament.

| هوراس explică (pentru stlucian):

Pff... m-am dus...

| هوراس explică (pentru stlucian):

Ok. dar întrebarea îi cât ar costa. happy

| Skc a răspuns:

Taxele vamale, daca vorbim de America costa cam jumate din pretul produsului poate chiar mai mult..Cauta si tu in tara

| هوراس explică (pentru Skc):

Ok... deci numa chitara ii 600 de dolari... transportul este 200 de dolari si mai sunt taxele vamale de 300 de dolari? :O

| Skc a răspuns (pentru هوراس):

Cam asa ceva...

| هوراس explică (pentru Skc):

Atunci daca iau un obiect care costa 8 dolari, tot din america, platesc altceva in afara de transport?