| Georgemy2 a întrebat:

Salut, vreau sa-mi cumpar un telefon care in tara ii 2.000 de lei si pe Amazon l-am gasit la 800-900 de lei. Sa am incredere si sa-l comand? Adica, e posibil sa-mi dau banii de pe card si sa nu mai primesc coletul?

Răspuns Câştigător
| kanechy a răspuns:

Sunt sanse dar foarte mici, depinde ce agentie ti-l curiereaza daca este cu renume iti dai seama ca nu, adevarul este ca dai si ceva bani pe transport.

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Pe amazon nu-ti garanteaza nimeni nimic.Incearca pe ebay acolo ai garantii de la ebay, de la paypal deci sanse sa iei teapa sint cam nule. Apoi pe ebay poti comunica cu vinzatorul, poti vedea descrierea telefonului sau ce cumperi, sau sa ceri amanunte celui care vinde.Nu ai spus ce telefon e ca sa pot sa imi fac o idee

| Georgemy2 explică (pentru relian):

Era vorba de un HTC one m8

| relian a răspuns (pentru Georgemy2):

Vezi sa nu fie refurbished si de aia sa fie asa ieftin cum zici.Dar nu ai spus daca e nou sau folosit? deci daca e folosit da tot ce se poate.