| Yohei a întrebat:

Salut! Vreau sa-mi iau ceva de pe eMag, in rate. Si vreau sa stiu cum as putea proceda pentru ca, in oras nu am magazin eMag, cum as putea sa procedez in online? Pot plati cu cardul rata? O sa-mi trimita ei ceva de semnat sau se poate face totul telefonic? Si de ce am nevoie pentru ca sa pot face rata?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca ai card de cumparaturi poti lua in rate. Ai rate fara dobanda: https://bit.ly/3ByU4Wf
Ai rate cu dobanda: https://bit.ly/36sItwo Nu stiu ce card ai!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Suna i ca au numar de telefon si întreaba i, num ai ei stiu.

| mihai69 a răspuns:

Ai toate datele disponibile pe pagina lor de internet, sau din aplicație.
Poți plăti în rate cu un card de credit. Sau chiar și cu unul de debit, salvat în contul tău, dacă ești eligibil.

| RoCkKiD a răspuns:

Alegi una din bancile partenere, le gasesti la ei pe site si iti faci un card de credit. Cand vrei sa cumperi ceva de pe eMAG, iei cu cardul ala, banca vireaza toti banii celor de la Emag si tu ramai sa platesti creditul catre banca.

| Brizbriz a răspuns:

Cum as putea sa stiu ce informatii se dau la numarul de contact?!?
https://www.emag.ro/help/suport-clienti-24-7/
T*: 021 200.52.00
M*: 0722.25.00.00
Program: Luni – Duminica: 24/24
*linii telefonice cu tarif normal

| Gabriel2424 a răspuns:

Pai, da poți cu cardul si ei o sa-ți ia in fiecare luna o anumita suma de pe card 50-100 lei depinde cat e rata si selectezi pe cate luni 3-6-9-12 nu trebuie semnat nimic.