| Anonimus11111 a întrebat:

Vreau si eu un raspuns rapid va rog. Vreau sa-mi cumpar o chitara clasica pana in 200lei si as vrea sa stiu care sunt cele mai bune marci si ce trebuie sa urmaresc cand o cumpar si din ce magazin o pot cumpara. Votez cel mai bun raspuns.

4 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

La banii ăia nu găsești ceva de marcă, decât dacă vrei una pentru copii, prea mică după părerea mea. Mai strânge cel puțin 100 de lei, și cumpără-ți o acustică. Deși este ceva mai greu să cânți la acustică din cauza corzilor metalice, sunetul merită tot efortul.
Eu de aici îmi fac cumpărăturile și au prețuri bune.
http://www.teocta.ro/

| KiduuAlle a răspuns:

Am vrut si eu o chitara ia rprofesorul mi a recomandat sa iau di yamaha sau din muzica

| Joey_Siegfried_1989 a răspuns:

Pe la magazinele de desfacere de la Hora Reghin aveau parca o clasica pe la 170 RON si una mai bunicica pe la 325 RON, de asemenea cred ca le poti comanda de aici: www.hora.ro, in rest in pretul asta este mai indicat sa cauti ceva la mana a 2-a, daca nu mai strange niste bani si uita-te pe site-uri de genu': www.guitarshop.ro sau www.mcmusic.ro, poate-ti surade ceva. Ai grija! Chitara clasica este cea ce are corzi de nylon si la care se canta doar cu degetele. Chitarile acustice obsinuite au corzi de otel, sunt mai mari ca dimensiuni si mai scumpe.