| ROBBYSHOW a întrebat:

Am făcut o comanda de pe ebay din China pe 25 August și nici acum nu a ajuns pachetul am vorbit cu chinezul și a zis ca in 48 de ore îmi da banii înapoi in contul de PayPal. Ce se întâmpla dacă coletul ajunge in Noiembrie spre exemplu? Rămân și cu banii și cu coletul? Nu mi se pare corect el poate urmări comanda dacă a ajuns la destinație?

2 răspunsuri:
| V3r0m0n a răspuns:

Cel mai probabil, nu a trimis nici-un colet, parerea mea! Altfel, nu era asa dornic chinezu sa iti dea banii inapoi. In general, daca plasezi o comanda in China, banii inapoi se dau doar daca a ajuns altceva la tine, sunt probleme cu produsul etc Nu pentru intarzieri.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca chinezul a spus ca-ti da banii inapoi, inseamna ca nu ti-a trimsi pachetul sau este deja pierdut.
Intr-adeavr, din August pana in octombrie, trebuia sa soseasca.
dar ca sa nu primeasca scor rau pe Ebay sau paypal, si ca sa nu-i faci reclamatie, prefera sa-ti de banii ianpoi.
Sfatul meu este sa accepti refund-ul si daca primesti si pachetul, atunci este si mai bine.

Daca chienzul a trimis pachetul prin curier normal, nu poate fii urmarit pe tot traseul. serviicile cele mai ieftine sunt si cele mai proaste, ca se pot pierde usor coletele si nu au sistem de urmarire, fiind atat de ieftine.
Nu-ti fa probleme, ca chinezul nu pierde niciodata, dar il doare rau daca ii dai puncte negative in Ebay.
Asigura-te intai ca ai banii in contul paypal, si nu-i da feedback pana nu-ti vezi banii inapoi, ca-s tare smecheri.