| IordachescuAndrei a întrebat:

Salutare. Am și eu o întrebare: Care sunt sansele ca un produs comandat din strainatate sa ajungă stricat?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

La fel de mari ca atunci cand comanzi ceva din tara si ajunge stricat.
Depinde foarte mult de cum este ambalat acel produs si de ce natura este.
totusi nu ai definit ce inseamna stricat?
Cu defect de fabricatie sau care s-a stricat datorita proastei ambalari si manipulari?
Chinezii sunt cunoscuti ca trimit si produse defecte pe care nu binevoiesc sa le testeze inainte, ca doar cine ii trage la raspundere?

| Violleta2022 a răspuns:

50% sanse sa ajunga stricat sau spart, daca este ceva fragil sau neambalat corect.
In cazul asta este de prefeta sa-l cumperi local, ca sa poti sa-l verifici ca-i intreg si functioenaza.

Mi s-a intamplat in trecut, inclusiv laptop cu ecranul spart, probabil pentru ca a fost scapat de curier intr-un colt.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Aceleași șanse că un produs comandat din Ro. Cum îți e norocul.

| relian a răspuns:

Sanse sunt daca vinzatorul nu a impachetat cum trebuie axcel produs si na pus o eticheta sa scrie pe el fragil, cei care il manipuleaza cand vad, stiu cum sa umble cu acel pachet.

De regula vinzatorii stiu ce vind, ce se intampla, asa ca sansele sa ajunga defect is destul de mici spre deloc.

| StoicAnalysis a răspuns:

Depinde de norocul pe care il ai. Daca ti-ai comandat ceva fragil, bineinteles ca sansele cresc semnificativ.