| EightComb123 a întrebat:

Salutare! As dori sa-mi achzitionez un telefon in rate de la flanco, stiu ca in timp dobanda isi pune amprenta dar voi plati anticipat cand am oportunitatea, insa nu stiu ce optiune ar fi cea mai buna...
Ce parere aveti despre leanpay? Este de incredere?
Sau daca aveti alte variante.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Toate variantele de imprumut sunt "de incredere", ca nu se face nimic ilegal, dar depinde de ce te avantajeaza pe tine, mai bine, in situatia actuala, depinzadn de salariu, de cate rate lunare doresti s aiei imprumutl samd.
Poti afla toate aceste informatii intrand intr-un magazin Flanco, sa vezi ce inseamna fiecare oferta, ce-ti convine tie si ce te avantajeaza.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Alta varianta e sa îți cumperi un telefon pe care chiar ți l permiți.

| adryang78 a răspuns:

Sincer, eu nu reușesc să înțeleg de ce fac oamenii rate pentru un telefon. Mă depășește. Înțeleg să te împrumuți pentru o casă sau o mașină, dar pentru un telefon, doar pentru că așa "se poartă" și "e de fițe", mi se pare ridicol. În loc să plătești rate și dobânzi pentru un iPhone nu știu de care, ia frate un Motorola, sunt telefoane excelente și la prețuri accesibile. Eu folosesc un G30 de peste doi ani și sunt extrem de mulțumit, are memorie, RAM, camere bune, are de toate și a costat 700 de lei.