| Mariavasile a întrebat:

Aș vrea să îmi cumpăr în rate un Huawei p10 de la Altex/Flanco și nu știu cum se procedează cu cardul avantaj. Chiar e pe bune cu 0 dobândă? Deci daca telefonul costă 2100 lei chiar atât voi plăti?

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Detalii:
Dobanda zero se aplica daca se achita lunar suma totala de plata, astfel cum este evidentiata in extrasul de cont emis de catre Banca.

Pentru un card de credit CardAvantaj MasterCard Standard / Visa Classic cu o limita de credit de 5.367 lei, dobanda fixa este de 28%/an, rata lunara de plata este de 512, 57 lei, iar dobanda anuala efectiva (DAE) este de 38, 94%, fiind calculata pentru suma mentionata mai sus retrasa in intregime in prima zi de la un ATM Credit Europe Bank (Romania) S.A. si rambursata in 12 rate lunare egale. Valoarea totala platibila este de 6.307, 27 lei incluzand dobanda, comisionul anual de administrare cont curent de card in valoare de 49 lei si costul de utilizare a mijlocului de plata in valoare de 107, 69 lei.

Cardul de credit CardAvantaj este emis de Credit Europe Bank (Romania) S.A.)