| AdiMihai25 a întrebat:

Salutare, cum pot cumpara un lucru din alta tara (Germania)?
Exista vreo firma de curierat de incredere sau face astfel de servicii sa am incredere ca merge la expeditor acasa si imi plateste achizitia apoi aduce coletul in Romania la adresa mea?
Urgent, Funda!

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Prin dhl, eu cumpăr din Amsterdam prin dhl, nu plătesc eu livrarea

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu există așa firmă să facă și comerț și expediere de la o persoană privată pentru tine, adică să execute astfel aceste operații. Dar intermediar într-o asemenea tranzacție este firma Ebay.

| Dismally a răspuns:

Produsele le vei plati tu, nu merge firma la vanzator cu banii pentru tine, asa ceva nu exista. Se ocupa doar de transport, e DHL-ul in Germania.

| AdiMihai25 explică (pentru Dismally):

Le dau eu suma integral doar cu garantia ca cand ajunge la expeditor si nu mai raspunde, returnarea banilor in cont.

| Dismally a răspuns (pentru AdiMihai25):

Nu exista asa ceva, firmele de curierat nu iti fac tie cumparaturile.