| anonim_4396 a întrebat:

Salutare dragilor! As vrea sa imi deschid un shop in mediul online cu bijuterii ce contin pietre semi-pretioase. Voi stiti ceva despre proprietatile lor? Ati cumpara?

P.s. cine doreste, ma poate ajuta si cu completarea unui chestionar pe tema asta, vi-l pot da in privat.

Mersi happy

5 răspunsuri:
| carevaescu a răspuns:

Stiu ceva despre proprietățile lor: nu au niciun efect asupra corpului si a psihicului. Nici asupra energiei sau karmei.

Au proprietăți fizice precum: culoare, forma, reflexivitate, index de refracție, si asa mai departe.

In general e urat sa vinzi oamenilor chestii pacalindu-i

| Maliwiskey a răspuns (pentru carevaescu):

Nu au efect tocmai pentru ca nu crezi ca te ajuta. Exact ca si in cazul medicamentelor happy

| carevaescu a răspuns (pentru Maliwiskey):

Ce urat sa argumentezi pe premise false doar sa vinzi.

Efectul medicamentelor e obiectiv. De aceea se si folosesc.

Efectul pietrelor tale a fost si el studiat stiintific - google is your friend - si s-a demonstrat ca este inexistent.

Doar pentru ca cineva isi inchipuie ca ceva are efect asupra "energiilor" - cum rogi tu viitorii clienți- nu inseamna exista acel efect. Existenta lui e imposibila.

Urat.

| suntserios a răspuns (pentru Maliwiskey):

Substantele active din medicamente sunt demostrate stiintific ca functioneaza

| DovleacTurbat a răspuns (pentru Maliwiskey):

Aici ai dat de 2 tipi suficient de inteligenți sa nu creadă în "pietre", in schimb tu, continua căci există fooooaaarte multi naivi deci vei avea vânzări laughing))