| SorinELoo7 a întrebat:

Ieri am dat o comanda pe Altex (cel mai mic pret) si nu primesc informatii utile legate de comanda, in dreptul ei scriind: "Comanda procesata integral". La email-uri raspund destul de greu sau deloc. Mi se pare foarte slab... Sa mai astept 1-2 zile sau sa anulez comanda?
PS: Voi ati avut astfel probleme si daca raspunsul este "da" care au fost acestea? In cate zile a ajuns comanada la voi?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poate sa dureze chiar si peste 10 zile, in functie de transportator, zile lucratoare etc. Interesul lor este sa plateasca cat mai putin pentru transport, dar sa-si vanda marfa.
La multe firme se intampla, au fost semnalate chiar si termene de o luna.
Doar daca ai achitat transport cu curier rapid atunci se misca mai repede

| SorinELoo7 explică (pentru Bula):

Deci treaba si-o fac. Da, prin ramburs voi achita.

| Violleta2022 a răspuns:

Dar un telefon de ce nu le dai?
Se rezolva mai repede asa!

In plus, daca comanda este procesata, cum poti sa o anulezi?