| DreamerINKF a întrebat:

Salutare tpu.Am comandat de pe eMAG un telefon pe data de 20.06. 2018 si au trecut aproape 10 zile si la statusul comenzii imi apare,, COMANDA PLASATA,,.De obicei cand comandam de la eMAG venea in 3 zile maxim, dar am observat ca acel telefon este vandut de Quickmobile.Totusi,am vorbit cu cei de la eMAG in legatura cu aceasta comanda si nu mi-au oferit un raspuns concret, spunandu-mi ca ei spera ca va veni cat de curand posibil(au trecut 3 zile de cand am vorbit cu ei)
Termenul de livrare la Quickmobile este de 7 zile lucratoare...ce sa fac? Am tot vorbit cu cei de la eMAG dar nimic.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pai si noi ce vrei sa facem? Din moment ce nici cei de la eMAG nu au ce sa faca, noi ce am putea? Asta e, anulezi comanda si iei vandut de eMAG ca ajunge mai repede, sau de evomag sau cel.ro

| Ana268086547 a răspuns:

E chestia ca o parte din produsele comercializate de eMAG sunt datorate parteneriatelor cu alte firme/site uri, astfel incat posibil ca acel produs sa nu mai fie in stocul celor de la quick, desi pe eMAG este disponibil. Asa am patit in iarna cu un cadou de craciun si au explicat situatia abia dupa 2-3 saptamâni de insistente pentru ca nu primeam coletul si in statusul comenzii arata ca este plasata. Încearcă sa intri pe site ul distribuitorilor telefonului si sa verifici daca la ei in stoc mai este. Bafta!