| VladMartin a întrebat:

^_^ Am o intrebare... urmeaza sa-mi cumpar un pc cu specificatiile acesteatonguerocesor: Intel Core i3 2100 la 3. 1GHz 3M Cache
Memorie: 4 GB DDR3
Hard disk: 160GB
Placă video: Radeon HD6570 1GB GDDR3
Oare poate duce dota 2 la setari medii-mari? (la rezolutia 16:9 1280x1024) Mersi!

Răspuns Câştigător
| BLKZ a răspuns:

Duce pe high fara probleme, am jucat dota 2 pe medium cu un sistem mai slab.

| Me2 a răspuns (pentru BLKZ):

Da,dar eu nu cred ca joaca numai dota 2, mai bine g860 si 7750 de ex

7 răspunsuri:
| Me2 a răspuns:

Hdd cam mic, placa video destul de slaba
Ce buget ai?, poate merge ceva mai bun in acest buget, presimt ca e un sistem gata asamblat (nu recomand)

| VladMartin explică (pentru Me2):

Pai bugetul meu este de 350 euro... ce pc mi-ai recomanda?

| Me2 a răspuns (pentru VladMartin):

350 eur - 1500 lei, cam asa ceva, ai o placa video mult mai buna, nu cred ca joci numai dota
Dual core puternic, joci cele mai noi jocuri
placa de baza ok
4 gb ram
hdd 500gb
Placa video muuuuult peste hd 6570
sursa decalitate, nu petarda aia din acel sistem
carcasa la fel, nu o conserva de 70 de lei
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/626642/
Poti opta pentru asamblare standard costa 49 ron daca nu stii sa-l asamblezi

| Me2 a răspuns (pentru VladMartin):

Sursa vine bulk (fara cablu de alimentare si cutie)

| VladMartin explică (pentru Me2):

Ok multumesc foarte mult^-^

| tr3ig a răspuns:

Nu are dota setari cat poate sa duca calcu asta. eu jo pe laptop cu procesor de 2.2 si placa video integrata care trage pana la un giga si imi merge struna cu setarile la minim, asa ca tu poti sa le dai la maxim pe toate