| Anoniq a întrebat:

Salutare TPU, vrut și eu sa comand ceva de pe About You dar cică trebuie sa am minim 18 ani, dintre cei care ați mai comandat vi s-a cerut buletinul când v-a livrat curierul produsul?

6 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Pt ca asa ii obliga legea dar acum nu stau sa verifice clientii. Eu comand de ani de zile de pe toate site-urile posibile si niciodata nu mi-a cerut vreun curier buletinul. Nici macar la pachetele fara ramburs ca sa vada daca eu sunt destinatarul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceștia sunt termeni impuși de site, nu și de curier. Iar curierul nu cere niciodată buletinul. Mie personal nu mi-a cerut niciodată și comand un permanență de pe internet. Într-o luna se întâmplă să mă caute și câte 5 curieri, 5 firme diferite. Asa ca stai relax.

| Anoniq explică (pentru anonim_4396):

Pai și eu comand de pe o grămadă de site-uri dar nu am mai pățit say trebuiască să confirm că am peste 18 ani, e singurul site la care pățesc asta.

| Violleta2022 a răspuns:

Curierul nu-ti cere buletinul, decat daca esti prea mic sa preiei un pachet.
Dar in situatii legale ca acestea, cei de pe site-ul unde faci comanda, iti cer un document legal (precum buletinul sau pasaportul), ca sa confirmi ca ai peste 18 ani. deci comanda nu se poate finaliza pana nu trimiti aduci document legal ca ai 18 ani impliniti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E numai la site-ul ala

| Anoniq explică (pentru Violleta2022):

Nu mi-a cerut buletinul, mi-a cerut doar să confirm că am minim 18 ani