| adryang78 a întrebat:

Salutare tuturor!
Este cineva care a cumpărat produse de pe Wish? E site serios? Am văzut unele produse cu niște prețuri prea bune ca să fie adevărate. Trebuie să plătești în avans?
Cât mai multe detalii, vă rog.
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Sper ca nu ai cazut si tu in plasa aia laughing adica sa crezi ca vei primi hainele alea superbe la preturi mici.
Nu, chinezii aia se uita la o poza (pe care o si pun pe site) si incearca sa o reproduca intr-un timp foarte scurt si cu materale de foarte proasta calitate. Daca ai noroc sa fie cat de cat priceput chinezul care face haina, ai putea primi ceva ce poti purta pe strada dar in niciun caz nu va arata ca in poza. Deci la haine, incaltaminte, genti etc te bagi numai daca ai asteptari ca vei primi niste lucruri proaste.
In rest mai sunt maruntisuri care chiar merita. De ex rechizite pentru scoala, diferite lucruri pentru casa si bucatarie, bijuterii si altele.
Si da, platesti in avans pentru ca in vecii vecilor nu o sa trimita cineva u colet de 1 dolar cu ramburs din China.

| adryang78 explică (pentru Furnicuta000):

Nu hainele mă interesează. Am văzut un set de freze pentru lemn destul de bune la preț. În principiu mă interesează diverse unelte și accesorii pentru prelucrarea lemnului.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru adryang78):

Atunci poti incerca

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Am primit un ghiozdan militar si chinezaria care a plasat comanda a gresit modelul nu era camuflaj dar arata la fel. Banii primiti inapoi si ghiozdan gratuit. olandezii se ocupa cu banii sant mana in mana

| darrio2007 a răspuns:

Nu am cumparat niciodata. Preturile sunt mai mult decat imbietoare. Dar ceva ma impiedica sa fac asta, e prea frumos.

| Violleta2022 a răspuns:

De pe Wish se cumpara, cu plata imediata!
Site-urile internationale nu folosesc plata ramburs!
Produsele dupa Wish sunt de calitate foarte proasta, chinezesti, de aceea sunt atat de ieftine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Preturile sunt prea bune pentru ca sunt niste chinezarii de calitate indoielnica.
Logic ca trebuie sa platesti in avans, doar nu vrei sa iti aduca din China ramburs

| darrio2007 a răspuns (pentru suntserios):

Unde crezi ca mai gasesti ceva fabricat in alta parte decat in China? Majoritatea marilor branduri folosesc mana de lucru ieftina din China. De cativa ani se practica asa ceva.

| sofisis a răspuns:

Incearca mai bine Aliexpres. E mai bine pus la punct din punct de vedere al platilor iar produsele sunt mai bune.

| Naghy a răspuns:

Da mie mi-au ajuns cam greut dar au ajuns