| znstr a întrebat:

Si-a facut cineva operatie de scoatere a alunitelor? Cu laser sau bisturiu, nu conteaza, vreau ceva pareri!

Răspuns Câştigător
| Mangustă a răspuns:

Nu stiu care e faza cu 'expertul TPU' da' imi place cum trece de la drama lui cu asa zisa moarte la milogitu dupa funda laughing
Ma rog, nu am facut operatie decat la apendice daca te intereseaza experiente live de la asa ceva, insa mama a facut cu laser destul de recent, prin iarna cred. Cica e ceva mai ok, decat cu bisturiul si nu te mai tine dupa operatie doar daca sunt complicatii. La mama nu a fost nici o problema, nici nu trebuia sa o faca, trebuia sa faca alta si alunita incurca ca era destul de mare asa ca s-au decis brusc sa o scoata si a fost totul bine dupa. Mai consulta-te cu medicul si vezi ce te sfatuieste si el ca pana la urma e expertul.
Bafta in toamna daca zici ca ti-o faci atunci

| znstr explică (pentru Mangustă):

Intr-adevar e hilar acest expert, seamana mai degraba cu mama cand trebuie sa merg sa cumpar paine, imi reaminteste iar, si iar.
Asta vroiam sa aflu, o parere a persoanelor care deja au trecut prin asta, Sper sa n-am nicio complicatie in caz ca o sa fac operatia asta, fie cu laser fie cu bisturiu (am de indurat vreo 3 astfel de operatii cred). Merci, sper sa reusesc toamna asta sa rezolv!

7 răspunsuri:
| VladPetcu a răspuns:

Nu le scoate pot fi cancerigene si poti face cancer lasale asa.Nu te musca.Este viata ta in joc cu alunitele astea.
Funda?

| znstr explică (pentru VladPetcu):

Venind de la un 'expert al TPU' raspunsul, ma asteptam la ceva mai complex in raspunsul tau. Am fost acum 1 luna la un medic dermatolog considerat foarte bun/respectat in Romania si mi-a recomandat sa le scot, prin toamna. Ce spui?

| VladPetcu a răspuns (pentru znstr):

Am zis un Nu mare deci am 3 prieteni care au murit din aceasta cauza si de aia evit aces subiectcryingcrying pe bune iti pui sanateatea in pericol poti muri si nu doresc asta nimanui.
Funda?

| VladPetcu a răspuns (pentru znstr):

Nu uita sa dai funda raspunsului Castigatorwinking

| znstr explică (pentru VladPetcu):

Deja am dat funda raspunsului castigator, merci!

| Pumba a răspuns:

Verisoara mea si-a facut astfel de operatie, cu laserul. Nu a durut-o deloc, dupa operatie nici macar nu a tinut-o in spital.

A iesit de la operatie fara niciun fel de problema, fara dureri sau altele.

Si in legatura cu raspunsul lui ExpertulTPU, in ceea ce priveste ideea cum ca ar fi cancerigene si cum ca nu este indicata operatia lor, parerea mea este total opusa. Abosult toti doctorii intrebati mi-au recomandat operarea lor.

Succes!