| mada12 a întrebat:

As dori sa stiu daca si-a facut cineva operatie cu laser (la ochi). si cam cat costasad. vreau sa imi fac. port ochelari de 1 an si m-am obisnuit cu ei. dar pe afar nu merg cu ei si la scoala in pauza nu ies cu ei.sad vreau sa scap de ei.Cam cat este o operatie cu laser si ce se intampla? cand iti faci asa >ceva.sad te adoarme.sau?laughing

1 răspuns:
Abh
| Abh a răspuns:

Daca nu ti s-a stabilizat miopia si nu ai peste 18-20 de ani, cand inceteaza cresterea, nu te opereaza nimeni la ochi. Operatia costa in jur de 25-30 de milioane. Nu se face decat anestezie locala fiindca trebuie sa colaborezi cu medicul in timpul interventiei.