| RusuMarinela a întrebat:

Site-ul https://dutyfree-otopeni.ro - cel cu parfumurile ieftine este un jaf de mare clasă și nu înțeleg de ce nu a fost raportat până acum și închis! Am comandat 2 parfumuri pentru femei și am primit un singur parfum - pentru bărbați! Ulterior, nu răspund la nici un email iar la telefon nu pot fi contactați oricât ai suna.
Pur și simplu este o bandă de hoți care jefuiesc oamenii. Am trimis produsul înapoi și am cerut returnarea banilor! Da de unde! Nimic! Cum ar putea fi denunțați acesti bandiți, nu am idee. Te simți jefuit, batjocorit și neputincios! Chiar nu mai poți avea încredere în nimic în zilele acestea?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Exista ANPC pentru asta, facutul de ras pe net nu realizeaza nimic

Trebuie facuta sesizare acolo la ANPC si iti vor da si banii! Sunt obligati de lege, dar fara sesizare si probe...

de ce as cumpara de la ei atata timp cat exista zeci de magazine fizice de unde pot cumpara parfumuri originale cat si o serie de platforme serioase de unde pot iarasi cumpara parfumuri originale?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu n-am comandat nimic de la ei. Doar am intrat pe site-ul lor. De unde dracu mi-au aflat contul de Gmail si ma innebunesc cu reclamele? Tampitii astia de la Gmail nici n-au posibilitatea de a bloca adresa ca la Yahoo. Am blocat adresa si tot imi vin e-mailuri in Spam. Am raportat ca pshing si nu se ia nici o masura.

| Simpatic a răspuns:

Cand vezi ca parfumuri care se vand pe platforme serioase cu 600-700 de lei/100 ml iar la acestia escroci se vand pe site cu 150 de lei, de ce mai cumpari? Nu este evident ceea ce cumperi? adica fakeuri!

Daca vezi un Bentley care face in mod normal 200k euro, iar in targ cineva il vinde cu 15k euro, il cumperi? trebuie sa te astepti ca vei cumpara o caruta!

Cam asta sta treaba si cu parfumurile originale si cu electronicele la preturi dubios de mici

persoanele naive afla ca in comert se aplica proverbul englezesc " sunt prea sarac, ca sa imi cumpar lucruri ieftine"!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da la ce te asteptai de la un site cu numele ala si care la date de contact are un mail de pe gmail?
Adica se vede de la o posta ca e o facatura

| dullcat a răspuns:

Exista grupuri dedicate pentru ranturi si recenzii reale negative, pe facebook.Nu ar strica sa arunci un ochi.Ai mare grija pe viitor si cumpara din magazine fizice daca vrei ceva decent, nu din magazine online.

| ShREKT a răspuns:

Eu am primit prin mail de la ei oferte fara sa am vreun contact vreodata cu aceasta firma. umbla cu multe smecherii. si raporteaza-i la protectia consumatorului