| Humăn a întrebat:

Stie cineva daca coletele primite din interiorul UE sunt deschise de la posta cand le iau? De exemplu cand am comandat ceva din China am fost dus in spate unde cel de la vama a verificat coletul si taxele.

Acest colet este din UE acum si din ce am citit pe net nu se verifica in acelasi fel? stie cineva?

Răspuns Câştigător
| UsernameFemale a răspuns:

Buna! Depinde si de unde comanzi (ma refer la site-amazon, ebay etc)

Toate informatiile trebuie sa le aflii in regulamentul de comanda de pe site deoarece nu peste tot este la fel, evident.

6 răspunsuri:
| Humăn explică (pentru UsernameFemale):

Am comandat din Slovacia si din ce am citit eu pe net Slovacia si Romania fiind in UE nu au vama deci nu sunt verificate cand o sa le iau?

| UsernameFemale a răspuns:

De pe ce site ai comandat? Asta este important! Sau ai comanda de la o persoana pe care o cunosti?

| Humăn explică (pentru UsernameFemale):

De la o persoane pe care o cunosc, daca a trecut deja prin posta din slovacia si Bucuresti probabil totul este ok si o sa il primesc direct fara sa mai verifice ei?

| UsernameFemale a răspuns:

In acest caz nu sunt verificate si nici deschise.

| Humăn explică (pentru UsernameFemale):

Mersi, sper sa ai dreptate

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Humăn):

Nu te verifica. Din Slovacia iti vine la posta obisnuita sau prin curier si nu la oficiul vamal. Nu au voie sa-l deschida.