| Qtya a întrebat:

Buna!
A comandat cineva de pe ebay (din China)? La preluarea coletului ati mai platit si alte taxe cum ar fi vama sau TVA? Cum ati primit coletul? Prin posta sau prin curier?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns:

Am comandat produse din China(nu Ebay) si au avut livrare gratuita, insa au venit dupa o luna. Poti alege modalitatea de livrare(posta/curier) insa s-ar putea sa te coste in plus.
Ridicarea coletului o faci la sediul Postei Vamale(ca sa ii spun asa), unde va fi deschis in fata ta, apoi vei plati taxe vamale(eu am comandat produse de 120 lei si am platit taxe vamale de 18 lei) daca valoarea produsului este sub 150 euro... daca valoarea colet+transport depaseste 150 euro vei plati si TVA.
Scapi ceva mai ieftin daca faci cumparaturile din U.E.

| jhonyboxing a răspuns (pentru Laurentiu_Barbu_1985):

De pe ce site din China ai facut cumparaturi?

| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns (pentru jhonyboxing):

De pe dx.com si de pe chinabuye.com