| anonim_4396 a întrebat:

Stiti cumva daca de sarbatori firmele mari Michael Kors, D&G baga ceva reduceri sau maresc preturile? Urmaresc cateva hainute de ceva timp si as vrea sa stiu daca merita sa mai astept sau nu.

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Firmele pentru tantalai, adica, nu neaparat firmele mari. Alea care se respecta nu baga reduceri semnificative si nici nu umfla preturile, insa o fac astia de la noi care vind idiotilor marfa din Turcia re-etichetata (mai toti factorii de decizie stiu ce se intampla, dar sunt sume imense in joc, asa ca ciocul mic si sa lasam idiotii sa dea pe haine de 50 de ori cit merita). Cine are habar pe ce lume traieste se imbraca de la Decathlon si de prin magazinele serioase care aduc solduri/sh-uri de calitate. Unde mai pui ca poti comanda branduri mari direct de pe site-uri de prin UK ca SportsDirect sau Asos cu costuri minime de transport.

| suntserios a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Cum boss, la decathlon nu au gaca din aia pe care scrie D&G happy

| romeo78 a răspuns:

În ianuarie, după sărbători se fac reduceri pentru a goli depozitele, în martie, pentru ținuta de iarnă. Și, ar fi sezoanele oficiale, dar ca și de black Friday e mai mult atunci reclamă falsă.