| PopescuVlad a întrebat:

Știe cineva când este următoarea reducere la Galaxy Buds pe Altex?

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

De ce ti-ai lua mizeriile alea cand alternativele de la Sony si Creative le tavalesc la orice ora?

| PopescuVlad explică (pentru GabiDumitrescu):

Da

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru PopescuVlad):

Genial raspuns. Da ce? big grin

| PopescuVlad explică (pentru GabiDumitrescu):

Le-as lua pentru ca, zic si eu, nu le-am mai testat si nu stiu raportul calitate-pret.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru PopescuVlad):

Ce casti ai acum? Ce muzica asculti (format audio, gen, serviciu de streaming eventual) pe telefon? E musai TWS-uri? Mie mi se par niste mofturi extrem de scumpe a caror baterii se vor duce naibii in maxim 2 ani si le vei putea arunca dupa aia... Daca vrei sa sune frumos, iei ceva cum se cade, in-ears cu cablu, in cel mai rau caz.

| PopescuVlad explică (pentru GabiDumitrescu):

Am niste AKG de la telefon, cu fir evident. Eu cu muzica, mai rar, mai mult vreau să le conectez la laptop pentru gaming as vrea ( am bluetooth ), iar cablul mă încurcă. Vreau in ear, ca să mai aud ceva fără să le dau jos, față de cele on ear sau așa ceva. Plus că în ăia 2 ani scade prețu rău, sau am noroc să mai fie în garanție, sau recuperez o parte din bani punându-le pe OLX.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru PopescuVlad):

La laptop/gaming e pacat sa nu iei ceva mare, frumos, on-ear. Eu acum folosesc Sennheiser GSP-370 (wireless, gaming, mari si cu autonomie de vreo 100 de ore) si in curand voi lua la tavalit Creative Aurvana SE (https://en.creative.com/p/headphones-headsets/aurvana-se) si Creative SXFI Theater (https://en.creative.com/p/headphones-headsets/creative-sxfi-theater). Daca poti sa crezi ca le am intr-o cutie linga mine de vreo 10 zile dar nu am avut timp sa le scot... si nu-s singure, sunt alaturi de un Sound Blaster X3 si un Sound BlasterX G6... Si daca discutam de laptop si gaming iti recomand din tot sufletul o combinatie cu ceva din cele de mai sus. Nu simti cit ai pierdut nefolosind un DAC extern ca lumea pe laptop pana nu testezi unul.

| PopescuVlad explică (pentru GabiDumitrescu):

Ok, mersi de recomandare!

| PopescuVlad explică (pentru GabiDumitrescu):

Plus ca gaming e prea mult spus pentru laptop-ul meu (vreau sa il schimb) deoarece are Windows 8 Pro, i3-2370M, Intel HD graphics 3000, 4G RAM DDR3. Daca ma crezi, el inca e bunicel pentru activitati "zilnice": chrome-ul merge perfect, Code Blocks-ul (e pentru programare) si el merge bine, la fel ca restul programelor, iar pe el ma joc cu CS, Factorio, etc. Stii, jocuri usoare pentru procesor.