| YusukeUrameshi a întrebat:

Tocmai ce mi am comdandat ceva de pe ebay si o sa ajunga intre 3 si 14 mai. Intrebarea mea este daca nu sunt acasa cand ajunge coletul unde se va duce?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca soseste prin curierat, te vor anunta inainte de livrare cu jumat de ora inainte. Atunci poti stabili cum si cand sa intrii in posesia coletului.
Daca vine prin posta, atunci vei primi aviz sa te prezinti pentru ridicarea coletului, in 7 zile. In acest timp vei putea sa-ti ridici coletul. Uneori se mai trimite inca un aviz in caz de neprezentare, dar nu obligatoriu.
Daca vei fi plecat din localitate, mergi la posta si discuta cu ei, explica-le situatia si eventual lasa-le in scris numele, adres si cnp-ul unei persoane care va ridica in locul tau.

| WaterDrop a răspuns:

Cel mai probabil la firma de curierat ce ti-a adus pachetul.Te vor suna oricum inainte sa ajunga cu 1 ora/30 minute.Cel putin majoritatea o fac, Iti vor lasa si un biletel in usa cum sa-i contactezi daca nu te`au gasit acasa.

| IvanAlexx1998 a răspuns:

La posta.