| ISQ a întrebat:

TPU. dupa parearea voastra. exista fantome?
stiti de ce intreb? :
stau la casa si stiu ca inainte sa cumpar casa o murit cineva acolo
si noaptea cand dorm ma trezesc brusc si aud ca cineva e in casa ca aud pasi
si nu-i nimeni in casa mea + ca nu-s nebun
deci TPU... ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| thealchemist a răspuns:

Poti sa aduci un preot sa sfinteasca locul, altceva nu ai ce face.

18 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Cred ca imaginatia iti joaca feste! --- dar daca, totusi, esti prea patruns de aceasta convingere, cheama un preot sa faca o sfestanie! --- cica alunga raul, duhurile cele rele.

| boogdan91 a răspuns:

Da foc la casa happy

| TheEnergyNeverDies a răspuns:

Este doar imaginatia ta. Te tot gandesti la persoana care a murit in casa si asta iti stimuleaza frica. Ganadeste optimistwinking

| Asdfghjklove69 a răspuns:

Hi!
Nu stiu ce sa zic.incearca sa pleci macar o zi din casa.sa pui pudra de talc pe jos din camera de unde se aude.sau faina si sa pui ceva care inregistreaza.big grin.asta am vazut la Vanatorii de fantome. poate te ajuta.si apropo.sa sfintesti casa cu un preot si inainte de asta da cu apa sfintita in casa!

| larry11larry a răspuns:

Unii cred ca exista,alti ca nu,uni care cred zic :fantomele exista,si vin doar la ceai care nu cred,dar s-ar putea ca in casa,nujj in ce loc sa fie un fel de unde electro-magnetice sau nujj cum,daca nivelol lor este mare,unele persoane pot avea senzatia ca sunt urmariti,pot avea vedenii,pot auzi lucruri,da lucrurile ale nu se intampla in realitate,am vazut asta la vanatorii de fantome sau fenomene stranii,ori la ceva de genu, nici eu nujj ce sa cred, exista sau nu...

| AnnaAnnne a răspuns:

Naspaaa nu as vrea sa fiu in locul tau mai ales ca m-am uitat la o gramada de filme cu fantomesad.Nu vreau sa te speri vorbeste si cu parintii tai si convingei sa cheme un preot sa sfinteasca casa, asa e bine. Sper sa rezolvi intre timp problema cu fantomele. Sper ca te-am ajutathappy

Răspuns utilizator avertizat
| gratian a răspuns:

Si eu am trait asemenea experiente si cred adu un preot sa sfinteasca casa si fa festanie

| Your5angel a răspuns:

Da exista.sa va spun si eu un caz paranormal insotit de fantoma mea.M-am sculat noaptea si am venit la toaleta, dupa ce am facut treaba, si am terminat tot mi-am dat pantalonii in jos si iarasi am facut...De atunci eu cred in fantome happy happy happy

| TheQuestionQuestionQuestion a răspuns:

Asa e in filmele horror.nu esti nebun. daca stai singur e foarte rau mai ales ca o murit candva. cheama niste specialisti sau monteaza camere videolaughing))).si veziwinking

| Florisa a răspuns:

Nu stiu daca e cel mai bun raspuns din perspectiva ta dar iti spun un adevar. daca crezi in asa ceva asa se intampla.deoarece tot ce-ti formezi tu in minte crezi. mintea te minte.si daca crezi se implineste.happy. cine nu crede nici nu are de-a face cu ele.pentru ca nu exista.fiecare cu parerea lui.ma uit la filme horror cu fantome.dar nu ma tem de nimic.nu ai de ce sa te temi.caci Dumnezeu este cu tine ce poate sa ti se intample?

| alex8840 a răspuns:

Se zice ca fantomele se arata celor care cred in ele...

| RazvanNikolas1994 a răspuns:

Bun,există oameni care cred sau nu în fantome,eu îți zic următorul lucru: arde salvie în casă,mă refer prin toată casa chiar și în curte,dacă nu ajută,ia Biblia și spune rugăciuni sau psalmi în timp ce arunci cu agheasmă prin toate camerele casei,dacă nu ține, chemă un preot să sfințească casa, și în final dacă nici așa nu ține laughing, chemamă un preot să facă o exorcizare a caseiwinking
PS:Am învățat asta din Fenomene Stranii, de pe TLC la ora 22:00 vineri, că nu mai e pe Discoveryhappy

| WhiteWalker a răspuns:

Nu stiu daca exista fantome dar cheama un preot...fie ca e bantuita sau nu casa, o sa-ti ridice moralul si te linisteste
daca fenomenul e adevarat cauta in cartile de magie neagra cauza acestuia si fa spiritism...da mai bine adu o persoana specializata in asa ceva (da fara tiganci, alea sunt niste impostoare fara rusine ).www.paranormal.ro

| WTF21 a răspuns:

Exista fantome! Einstein a spus:"Energia nu poate fi distrusa sau creata"+ca acelasi lucru a fost Iisus cand a inviat

| Ionut_Novacasa_1987 a răspuns:

Salut! Se poate sa facem o cercetare la tine acasa.astept un raspuns!

| falls a răspuns:

ISQ,se spune ca intodeauna de ce iti este mai frica aia nu se v-a intampla. Si mie imi era frica dar cand am auzit asta nu mai am treaba bft oricum happy :d

| elena778 a răspuns:

Mie mi s-a intamplat la fel sad