| AndreeaRullz a întrebat:

VA cumparati haine de la Second-hand?big grin

Răspuns Câştigător
| zuly a răspuns:

Da. Mie nu-mi plac hainele din magazine pe care le are toata lumea. Mai mult, la sh gasesti lucruri de calitate, foarte faine si ieftine pe de-asupra. Te duci acasa si le speli bine-bine si nu mai e niciun pericol. Mai ales ca toate lucrurile sh sunt date cu o solutie dezinfectanta inainte sa ajunga in magazine, de unde si mirosul specific. Nu e nicio rusine sa porti haine sh, dimpotriva, esti original si cu minte - mai ales la capitolul bani, economisesti frt multi, cu care poti face alte lucruri, mult mai utile. Mie mi se pare cea mai mare tampenie sa dai 200 de lei pe o pereche de blugi de la mall ca pe urma sa mergi in club si sa ti se para ca te vezi in oglinda cand jumate au blugi ca ai tai, sau bluza sau orice (e nu chiar jumate, dar totusiwinking ). Mai bine dau 20 de lei si cu restul' 180 ma duc in week-end intr-o excursie, sau imi cumpar carti, muzica, ceva pentru casa, bilete la concerte, ceva bun (papa ma refer, fructe, ceva cu care sa te alinti si sa te simti bine happy ), orice. Cam asta e parerea mea happy.

34 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Nu, daca vreau ceva mai ieftin astept reducerile si atunci imi umplu dulapul laughing

| Spintecatorul a răspuns:

In nici un caz laughing

| xibalba a răspuns:

Nu des, dar daca intru intr-un magazin sh si imi place ceva, cumpar. Asta pentru ca mi-am cumparat si haine de firma si s`au dovedit a fi extrem de proaste. Si nu mi se pare umilinta sau ceva de genul asta sa te imbraci de la sh.

| EUSIATIT a răspuns:

De la S H sunt si haine noi cu eticheta dra le considera demodate l; a ei [adica solduri la noi ] si eu am cumparat o fusta ff frumoasa cu eticheta si cu punga pentru haine specila pe ea. ma au admirat colegele si nu lea venit sa creada ca e de la S H. nu cumpar incaltaminte sau lenjerie intima in rest am cumparat si huse de mas si de pat le am spalat [clor] pentru dezinfectare si ok cu restul banilor am luat carne sau [orice altceva. am platit o factura ]

| AvalohAlyn a răspuns:

Nu am facut asa ceva pana acum.laughing

| Ana-Maria94 a răspuns:

Nu si no voi face niciodatalaughing

Abh
| Abh a răspuns:

Riscul de a lua niste boli de piele este foarte mare, asa ca eu nu sunt de acord cu purtarea hainelor altora.

| Allegria a răspuns:

Hmmm.nu laughing
adica
miniprix se pune?laughing

| AlecSSyA a răspuns:

Nu.Eu nici macar nu intru in astfel de magazine, dar totusi nu critic lumea care se imbraca de acolo.Nu este exclusa posibilitatea ca unele persoane sa duca lipsa banilor si sa fie nevoite sa cumpere de acolo.Trebuie sa ne gandim inainte sa radem sau sa comentam aiurea pentru ca in lumea asta exista multi oameni sarmani.

| ruxybelle a răspuns:

Nu ma dau mare... dar in niciun caz nu as purta asa ceva :O :X mie imi plac hainutsele de la zara big grin

| Clauditza a răspuns:

NU Doamne fereste haine de la second-hand ma ingrozeste gandul adikamerg pe strada cu un tricou cumparat de acolo si sa ma vada cineva sa spuna uite asta a dat eu la second-hand ce naspa ar fi.

| ₣e†ĺ†α Ŕ嚃å†α†ħå a răspuns:

Nu dar nici nu cred ca o voi face...chiar daca e criza asta dar totusi.big grinbig grin

| nobody_9468 a răspuns:

Se pare ca toti de pe TPU sunt din **** de boier... adica aproape toti

cu toate ca nu'mi cumpar haine de la sh2 nu stiu de ce unii adauga si emoticonullaughing daca spun ca nu'si cumpara haine de la sh2, care e faza? multi se imbraca de acolo si cred ca v'oi incepe si eubig grin
ceea ce multi dintre voi ati raspuns la aceasta intrebare m'a dezamagit, adica eu una consideram ca TPU are parte de oameni m'ai maturi, nimeni nu e responsabil(copil, adolescent) de starea financiara...macar ati fi putut sa da'ti un motiv concret ca @abh
in fine...nu m'ai zic nimic, prefer sa ma abtin de la niste comentarii m'ai rautacioase, da reale...

bafta

| WestSid3 a răspuns:

Da... vreo problema? tongue. si sunt chiar unele foarte dragute, sau care nu le gasesti in magazine "First Hand" laughing
Insa le port numai pe acasa big grin...
Hainele de scoala, pentreceri, nunti si asa mai departe le cumpar din magazine happy

| denisa20 a răspuns:

Nu imi place ideea de a purta hainele altora si nu vreau sa risc sa ma imbolnavesc.

| User a răspuns:

Nu. mai bine umblu-n curu' gol.

| adinescu a răspuns:

Da pentru pescuit pantaloni pereline. la pescuit nu ti trebuie lux

| @@ a răspuns:

Dahappy
in primul rand sunt si ieftine si imi si plac...
ma rog unele.
dar de obicei ma imbrac de acolo.big grin

| Zâmbărici a răspuns:

Nuuubig grin.

Mai bine fac si eu ca paul umblu fara nimiclaughingwhistling

| oky a răspuns:

Nu si nu cred ca o voi face in viata asta.

| iooaaaannnaaa a răspuns:

Eu sincer meam cumparat cateva hainde din sh, nu este nicio rusine!

| Lavy_4392 a răspuns:

Nu.

| sorin_7050 a răspuns:

"da"

| jump a răspuns:

Nu trebuie neaparat neaparat sa ai probleme financiare ca sa te imbraci de la astfel de magazine.eu am un salariu ce variaza intre 800-1300 eur si ma imi cumpar haine aproape zilnic de la SH.nu ca`s zgarcit, dar acolo iti poti gasi un stil real si poti deosebi realul "vintage" de cel cumparat dintr`un mall.fitele,zara,berska,cocalarismele,da...le pot gasi in mall si...culmea:NOI! dar nu le pot achizitiona.nu`mi permite psihicul.happy. sunt anumite lucruri pe care nu le pot cumpara de la SH, precum pantofi, lenjerie si blugi.in rest, sunt binevenite.big grin. oamenii care`s judecati pentru ca fac shoppin` in SH`uri, sa nu se simta prost, caci "judecatorii" au ceva ce nu le mere`n caputzu` lor.

p. s.:nebunuuuu. miniprix nu e sh, acolo se gasesc numai outlet`uri.

| ILoveSKRILLEX a răspuns:

Pfoia` laughing
Nuh thinking
sih nici nu voi face asta `laughing
inn nici un cazz mai bine umblu cu zdrentee`laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, chiar am niste chestii tare misto, decat sa imi iau haine noi prefer sa imi cumpar de la second -hand, si de restul de bani care imi raman sa imi cumpar o carte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hainele de la second sunt unice si printre ele si noi incearca ca sunt si la preturi convenabile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.Nu-i asa rusinos si in plus nu trebuie sa zici nu de ex bluza mea este de la Second-hand.:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.am foarte multe haine frumoase si poti gasi si haine de foarte buna calitate, nu se compara blugii care ai am d la second un material super bun nu ca cei din comert si dau nu stiu cate milioane.si depinde si de second nu toate magazinele au haine de calitate si frumoase, eu am 3 in oras si sunt super hainele, multi ma intreba de unde le am si nici nu-si imagineaza ca nu sunt din comert...laughing asa ca genu de fraze..."vaaai second niciodata " nu mi se par decat niste fasoane.