| anonim_4396 a întrebat:

V-ati cumparat vreodata haine de la second-hand?

42 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Până acum nu, dar am cunoștințe care au cumpărat chiar haine de calitate la prețuri extrem de mici!
Pa, pa.

| HappyCandy a răspuns:

Deoarece mergeam pe linga si am vazuyt o rochie de la zara cu eticheta impachetata, asaaaaaa draguta.

| BonneLess a răspuns:

Nu, Doamne! Ar fi imposibil asa ceva. Nici daca as ramane fara niciun ban.

| Yamx a răspuns (pentru BonneLess):

rolling on the floor Cred ca ti-a luat maicata cu sacii, dar nu stii tu asta.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru BonneLess):

Vai dragă dar zici că le i ei din gunoi, așa reacție ai.

| BonneLess a răspuns (pentru Yamx):

Papusa cred ca nu ma cunostiwinking Nu ma judeca. Imi iau hainele singura nu mi le cumpara mama mea tongue

| Yamx a răspuns (pentru BonneLess):

"Ti-a luat"rolling on the floor. Acum ai crescut, normal ca nu-ti mai ia maicata.

| BonneLess a răspuns (pentru Yamx):

Ai ma fato vezi-ti de ale tale ca nu m-am luat de tine ca sa comentezi unde nu ti-e locu`winking

| Yamx a răspuns (pentru BonneLess):

Comentez unde am eu chef laughing. Probleme? Da-mi ignor.

| BonneLess a răspuns (pentru Yamx):

Chiar asta o sa fac si-asa esti o inculta si nu se poate discuta cu tine.winking

| Yamx a răspuns (pentru BonneLess):

Defineste termenul "incult". rolling on the floor

| BonneLess a răspuns (pentru Yamx):

Ma uit la tine si deja e definitwinking

| Yamx a răspuns (pentru BonneLess):

Nici nu ma asteptam la un reply mai inteligent. rolling on the floor
Unde mie ignor-ul?

| BonneLess a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Ai ceva cu mine? raised eyebrows

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru BonneLess):

Nu.

| BonneLess a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Ma bucur.

| anonim_4396 explică (pentru BonneLess):

Ignor-o ca face pe interesanta. laughing

| BonneLess a răspuns (pentru anonim_4396):

Am vazut oricum am ignorat-o tongue

| xAditzu a răspuns (pentru BonneLess):

Hahah astia 2 cu care te certi cam au dreptate, cred ca esti o "mare fitoasa" pardon, panarama laughing care incearca sa faca pe diva pe aicea laughing, ba ma lasi fetita, nu e o rusine sa iti iei haine de acolo, sau chiar sa primesti haine de la altii, mai ales daca nu ai posibilitati. Dăăă rolling on the floor

| BonneLess a răspuns (pentru xAditzu):

E problema mea daca sunt fitoasa si nu te priveste pe tine. Daca ai altceva de spus te astept cu inca o replica de "destept".winking

| Yamx a răspuns (pentru anonim_4396):

raised eyebrows

| Sara2 a răspuns:

Da o singura data mi-am luat o gecuta de piele de primavara foarte feminina si parea nou nouta singurul lucru care mi l-am luat
o vazusem in geam si mi-a placut ca de regula nu intru

| pwp a răspuns:

Sincer nu... dar daca ar fi ceva acolo de care stiu ca am neaparata nevoie, sau as vedea in vitrina ceva frumos nu as ezita sa intru sa ma uit happy

| afrodita3333 a răspuns:

Eu una nu desi unele lucruri de acolo sun foarte interesante si unice.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru afrodita3333):

Exact, ai dreptate, așa este.

| Barbiiiiie a răspuns:

Nu, si nici nu cred ca am sa-mi cumpar vreodatahappy

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Barbiiiiie):

De ce? ești prea orgolioasă?

| Roxata a răspuns:

Da mi-am cumpărat şi nu cred că este o ruşine. Dacă rochiţa de care spui arată ok, nu e pătată, decolorată, ruptă sau mai ştiu eu ce, iar magazinul pare unul serios şi cu cine ştie ce haine aiurea...cumpăr-o cu încredere.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Păi da, ce are? Găsești multe haine de calitate la second, din Germania, Italia anglia etc.

| ZvT a răspuns:

Mi-am luat odată o pereche de adidaşi din Mall cu 350 de lei şi m-au ţinut exact cât scria pe garanţie. Când vreau să îmi iau ceva de firmă mă duc la second-hand, nu mai dau banii pe replici şi stau liniştit că nu poartă şi altcineva exact ce port eu.
Pentru prinţesele care nu intră in second-hand, vă recomand să vă duceţi la muncă, poate aşa învăţaţi să preţuiţi ceea ce vi se oferă.

| bloodyhell a răspuns:

Da mi-am luat de mai multe ori deorece hainele care imi plac mie sunt greu de gasit si plus ca ma ia cu transpiratii cand vad pe cineva cu articole vestimentare ca ale mele.

| 17Ioana a răspuns:

Da, recomand cu caldura sa mergeti la magazinele sh din cartier, o sa fiti surprinsi de ce veti gasi. Se intampla sa gasiti haine de firma, la preturi foarte mici, unele chiar nepurtate.
Eu am ajuns din intamplare la un depozit din Bucuresti, am fost uimita de ce am gasit.
https://fullfashionhouse.ro/
Si la salajan am gasit un magazin sh specializat pe incaltaminte, mi-am luat o pereche de cizme din piele intoarsa, super faine

| CharlieHarper a răspuns:

Nu.

| dianalalala a răspuns:

O nu mi se pare scarbos cand vezi un magazin care vinde un banal si simplu tricou la 2 lei la unele am vazut chiar un anunt gen : ORICE PRODUS 1 LEU! laughing

| Skm a răspuns:

Doamne, parcă aţi fi prinţese. :)
Sunt o groază de haine drăguţe pe internet, pe bloguri ale unor persoane ce nu mai vor acele haine, şi, în plus, le dau la un preţ mult mai mic ca în magazine: http://adesboutique.blogspot.com/, http://aniesshop.blogspot.com/.
Nu înţeleg de ce vi se pare atât de scârbos/inacceptabil/oripilant acest lucru.
@HappyCandy, te sfătuiesc să-ţi cumperi rochiţa:)

| Annutsa a răspuns:

Nu si nici nu o s-o fac.

| ooliveer a răspuns:

Nu, dar nu din cauza ca sunt second-hand, ci pentru ca nu aveam nevoie happy

| ady3600 a răspuns:

Da, ce e drept cu mai mult timp in urma dar mi-am luat si nu e o rusine. Inconvenientul e mirosul ala care persista mai mult timp. dar sunt persoane care pur si simplu si-au luat un lucru ce nu le mai place si il pun la vanzare, e un mijloc foarte eficient de a face economiewinking

| Claudiiiaa a răspuns:

Nu, nu am luat niciodata

| mafia3131 a răspuns:

Pff nici nu ma tin minte de cate ori mi-am luat
cei cu asta?
macar sa ai haine sa te imbraci nu nu stiu ce haine scumpe laughing

| Angi92 a răspuns:

Eu cumpar... imi place foarte mult www.hainelecopiilor.ro,de acolo iau pentru copii foarte bune hainele si preturi foarte mici, sunt si unele noi. Iar pentru mine de la sh din oras.