| damiannn232 a întrebat:

Va salut.
In legatura cu Shein :
1.Ce taxe vamale se percep?
2.Se calculeaza taxele vamale in functie de comanda/colete/suma?
3.Transportul trebuie sa mi-l asigur de la vama singur?
4.Care ar fi suma maxima pentru o comanda/colete in care sa nu platesc taxa vamala?
Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| MihaiSurdu a răspuns:

Salut. Am mai comandat de pe shein. Ce vrei sa spui cu taxe vamale? Adica transportul? Acela e 5 euro, dar devine gratis daca comanda ta este peste 9-10 euro. Si comanda iti vine in aprox o saptamana jumate maxim două. Eu asa am primit de fiecare dată

| damiannn232 explică (pentru MihaiSurdu):

Salut,sunt curios daca peste o anumita suma de bani se percepe taxa vamala sau daca peste un anumit numar de colete? Mersi anticipat.

| MihaiSurdu a răspuns (pentru damiannn232):

Nu, am dat de mai multe colete si nu mi s-a intamplat aceasta chestie. Pur si simplu fa-ti o comanda si astepti. Tot ce ți-am zis În primul raspuns