| anuk a întrebat:

Vreau sa fac o comanda online si trebuie sa completez cu date de pe card. Eu nu am card si il folosesc pe al unei prietene. E vreo problema? Si imi zice sa completez cu card number si end date. Care din toate cifrele de pe card reprezinta cele 2? ( cardul e visa). Multumesc!
Daca are vreo importanta, site-ul de pe care vreau sa comand este asos.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In momentul in care ti se cer datele de pe card de obicei iti afiseaza si indicatii (care cifre de unde unde sa le iei). Nu e nicio problema, poti plati cu cardul oricui atat timp cat si a dat accordul.

card number e acel cod de 16 cifre
codul cvv sau cvc2 sunt cele 3 cifre de pe spate
end date se refera la data la care expira cardul

| Darius392 a răspuns:

Nu este sigur sa faci o comanda online cu cardul, mai bine dai bani cash la livrare.

| Robyi11 a răspuns:

Din ccate stiu card number: pe spate sunt 3 cifre alela-s
end daca: cum scrie si numere e cand espira cardul
sper ca te-am ajutat
funda?