| anonim_4396 a întrebat:

Am facut niste banuti pe un site si vreau sa ii scot, dar nu am card. Pot sa imi fac cumva card online sau trebuie neaparat sa ma duc la ei la banca? Si se intampla ceva daca folosesc cardul doar odata si pe urma nu il mai folosesc?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru a-ti face un card, trebuie sa te prezinti personal la banca, cu cardul de identitate, sa-ti deschizi un cont (in lei si/sau valuta), iar in cardul de DEBIT (sau in contul cu care este asociat) vei putea incasa suma.

Depinde de ce marime de suma este vorba, fiindca va trebui sa platesti niste taxe la banca si nu-i sigur daca-ti merita sa deschizi un cont pentru atati bani (intretinerea contului/cardului te costa si trebuie platit pentru minim un an! ).

Dar, presupun ca esti inca minor, iar in acest caz e mai bine sa incasezi acei bani in contul unuia dintre parintii tai.

| CristiGabi a răspuns (pentru Bula):

Nu sunt minor, pur si simplu nu am mai folosit niciodata cardul. Mersi.

1 răspuns: