| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar o pereche de cercei, dar sunt facuti din otel chirurgical. Ruginesc sau pot sa cocleasca daca intra in apa?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Otelul chirurgical este un inox calitativ, superior inoxului obisnuit. Nu rugineste.

| Dydydodo a răspuns:

Nu este coroziv! Nu are cum sa rugineasca. Este diferit de restul tipurilor de oțel și de asta se foloseste în chirurgie, ca să fie optim pentru operații ( nici nu provoacă iritatii).

| Dydydodo a răspuns:

Nu este coroziv! Nu are cum sa rugineasca. Este diferit de restul tipurilor de oțel și de asta se foloseste în chirurgie, ca să fie optim pentru operații ( nici nu provoacă iritatii).