| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un caine si nu stiu de care...peckinez sau pitt bull? voi ce parere aveti?

14 răspunsuri:
| Elly4all a răspuns:

Clar pekinez sunt draguti, .nu sunt periculosi si sunt fff inteligentitongue

auran
| auran a răspuns:

Cred ca alegerea este a ta - in functie de personalitatea pe care o detii

| RamonaMn a răspuns:

Ciobanesc big grin

| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Eu una miasi cumpara un pitt bull peckinezii ii vezi mai peste tot...insa pitt bulli atrag atentia ...si este un caine foarte prietenos dar trebuie sa stii cum sa te porti cu el sunt adorabili:X:X:Xsi au si instinctul de a proteja daca vede batai sau ceva de genul...am observat de fapt o amica de-a mea are unul si a dat in mine in gluma iar cainele ei a sarit la ea...hee hee

| BluePuff_3062 a răspuns:

Buna.

Nici una, nici alta.

Eu as alege un Golden Retreiver.

http://www.google.ro/......tp?/imgres

Mie imi plac foarte mult :).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O diferenta uriasa intre cei doi, nu numai de rasa ci si de ingrijire. ar trebui sa tii cont de conditiile de care dispui sa i le oferi cat si de timpul tau. ca de exemplu daca pleci de acasa si uiti sa hranesti peckinezul nu te intorci acasa cu teama ...pe cand cu pittbull-ul... laughing
Parerea mea e sa te gandesti ce rasa se potriveste cel mai bine cu conditiile pe care i le poti oferi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Tot de tine depinde pentru ce îți dorești un câine ținând cont că sunt două rase foarte diferite: de pază sau de companie?
Eu aș alege peckinez, nu vreau să vină careva la mine și să-mi aducă acuzații de genul: cocoană, câinele dumitale mi-a mușcat copilul de față, m-ai nenorocit!?!
Doamne ferește, eu iubesc copiii.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde ce preferi. un caine pe care sa-l aperi tu...sau unul care sa te apere, sa para fioros...sa te reprezinte big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pekinez

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am un chiuaua daca doresti....pretu il mai negociem id de mess raul_dx

| kayura a răspuns:

Sunt doua rase total diferite...Chiar nu stiu ce sa zic.Eu as alege un pekinez

| Altair a răspuns:

Iati un lup sau un rotviler

| deiutza_5042 a răspuns:

Eu am avut un pekinez si asi spune sa iti iei un peckinez(aceasta e parerea mea)