| silviuilas a întrebat:

Vreau sa-mi iau o chitara si nu stiu de care sa-mi iau(electronica sau normala).

Răspuns Câştigător
| Alice180297 a răspuns:

Ca sa canti la electrica trebuie sa stii sa canti la normala ( acustica sau clasica ). Daca stii ca canti la normala ia. ti electrica. Daca inca nu stii ca canti, eu te sfatuiesc sa. ti iei normala [[ Merry X-mas!

9 răspunsuri:
| G a răspuns:

Cel mai important factor e genul muzical pe care vrei sa te axezi. pentru rock e mai buna aia electrica (si e si mai usor de invatat lucrurile de baza pe o chitara electrica; doar ca e mai scumpa, ca are nevoie de amplificator). daca vrei sa canti alte genuri muzicale, ia-ti o acustica.

| playstow a răspuns:

Nu sunt chiar in tema dar cred ca e important sa stii ce fel de muzica vrei sa canti cu ea.
din cate stiu eu cu cea normala se canta mai ales folk, pe cand cu cea electrica(nu electronica) scoate altfel de sunete, mai potrivita pentru muzica rock, metal,, dance

| mnia a răspuns:

Ia-ti o electro-acustica, combinatie intre cele doua. Eficienta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru inceput "normala"laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici: http://www.originals.ro/adidasi-haine-accesorii-ads.php?cid=31652 Cele mai tari brand-uri: Nike, Adidas, Puma, Reebok, Ecko Unlimited, Ecko Red, G-Unit, Zoo York, DC Shoes, Adio, Osiris (adidasi, haine, accesorii 100% originale ) si nu numai in cel mai tare magazin online din Romania cu cele mai mici preturi. Livrare in toata Romania! Comanzi acum, maine ai produsele ! Produsele se pot returna fara nici un motiv ! Nu ai cum sa ramai nemultumit !

| CookieDiamond a răspuns:

Alice@ nu e adevarat! unde e scris ca trebuie sa canti la normala?! inveti la ce vrei tu! si mie mi se pare mai usor la electrica decat la normalawinking

| jerzy a răspuns:

Normala!

| silviuilas explică:

Ms pentru raspunsuri m-au ajutat mult

| GuitarCrazy a răspuns:

Daca nu stii sa canti la chitara, te sfatuiesc sa iti cumperi una ''''NoRmaLa""laughing( normala asta poate fi de mai multe feluriwinking ).

Spor la invatat!big grin