| F1rstBlooD a întrebat:

Vreau sa stiu cum folosesc amazon-ul, asi dori sa cumpar niste seturi de carti Yu-Gi-Oh in valoare de £111.56 si nu stiu cum
vreau sa stiu tot : cum platesc, cum ajuge, cum accept comanda (e nev sa vb in engleza sau au un operator in rom)
cum ajunge si tot asa

1 răspuns:
| pilaf a răspuns:

Îți faci cont pe site. Adaugi produsul în coș. Îți trebuie un card de debit sau credit acceptat de site (Visa sau MasterCard merg sigur) cu bani pe el. După ce pui produsul în coșul virtual, vei fi îndrumat la pagina unde introduci metoda de plată. Urmezi instrucțiunile de acolo (în limba engleză) și dacă ai făcut totul cum trebuie, pui și adresa la care vrei să primești comanda. Apoi ți se comunică în cât timp îți vine comanda acasă și aștepți să sosească.

Comanda îți vine acasă prin poștă sau curier, ca orice pachet. Nu au operatori în limba română. Dacă ai nevoie de ajutor suplimentar, spune-mi.