| Anonimul151 a întrebat:

Doresc sa cumpar un serviciu de pe FIVERR, mai exact o carte de colorat, mandale etc, pe care sa o faca cel pe care il platesc asa cum doresc, iar apoi sa o pun la vanzare pe AMAZON KDP. Ceea ce nu prea stiu este despre aceasta platforma. Este sigura? Daca de ex vreau sa cumpar un serviciu de genul..., platesc si plasez comanda este 100% ca voi primi acel material? Mai se foloseste platforma asta? Ce ar mai trebui sa stiu despre ea? Stiu ca as putea face eu acele carti, insa sunt persoane mai "pricepute" acolo... Care mi ar putea face un disign atragator pentru carte / carti.

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Prietene, nu face nimeni mandale pe Kindle. TIe o sa iti trebuiasca si cineva sa le printeze/expedieze. La asta te-ai gandit?
Fiverr e ok, lumea de obicei livreaza dar depinde cat platesti.

| Anonimul151 explică (pentru Wr3nch):

Nu m-am referit la asta. Pe Fiverr, există servicii de genul. Inclusiv de creare cărți de colorat, cărți pentru adulți - anxietate, depresie etc. Și mandale + coperte pentru acestea. Eu la asta m-am referit, adică plătesc, și după o pot posta pe amazon Kdp.

Pe amazon Kdp nu am nevoie de un stoc fizic. Eu doar postez cartea pe amazon, iar când primesc o comandă amazon se ocupă de tot. Printarea cărții, livrarea etc. Ei își i au comisionul lor, și restul îmi vor fi transferați mie.