|

Am sunat printr-un call video o persoana care am aflat ca este pedofila, ma poate localiza? sa afle unde stau sau cv?

7 Raportează Evaluează
7 răspunsuri:
| a răspuns:

Iti poate afla doar IP-ul de unde poate afla doar furnizorul de internet si orasul. Daca esti pe internet mobil doar furnizorul.

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Da, și eu te-am localizat și vin după tine. Omu ăla să ști că nu are ce face decât să vină după tine. Să ști că sunt destui oameni cărora poți să le dai și adresa ta scrisă pe o foaie și tot nu o să-i intereseze.

| a răspuns:

Stai linistit nu te poate descoperi daca este un om simplu, daca este hacker tot ce-i posibil ( daca ti-a aflat adresa ip iti poate afla si locatia ) putin probabil dar pentru siguranta ta nu mai suna persoanele pe care nu le cunosti.

| a răspuns:

Stai calm, creepypasta-urile cu dark web sunt doar fictiuni, cu atat mai putin pe un internet public si nu un "internet ascuns", nu toti pedofilii, necrofilii si cei cu placeri carnale extreme au cunostinte in programare, cracking si mai ales hacking, cei care s-au adancit atat de mult in asta incat au avut inspiratia sa invete, nu s-ar risca atat de mult, si n-ar crea dubii.

| a răspuns:

Instaleaza-ti si tu un antivirus, sa detecteze virusii tip malware si spyware.
Ai dat vreun click pe vreo adresa web trimis de el?

| a răspuns:

Ai cunoscut-o pe net si ai aflat ca e pedofila? ai citit pe internet? si de ce prin video call? daca nu te-a reperat pana acum eu cred ca ai scapat.

| a răspuns:

Call video pe ce? Daca ai sunat de pe pc iti poate localiza ip-ul daca se pricepe cat de cat, iar daca ai sunat de pe telefon te poate gasi doar daca se intereseaza de numarul tau de telefon, dar asta ar fi foarte riscant pentru el, asa ca nu ai de ce sa-ti faci griji.De obicei pedofilii nu sunt persoane cu cunostinte necesare pentru a face lucrul asta.