| ali34 a întrebat:

Am o problema vreau sa dezactivez Message Requests pentru ca primesc mesaje de la alti necunoscuti!

13 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pe telefon sau pe ce?

| ali34 explică (pentru sierra1):

Da te telefon

| sierra1 a răspuns:

Activezi „blocare expeditori necunoscuți" din meniu

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

În prezent, nu e posibil să dezactivezi căsuța de messenger, deși în anii anteriori, parcă, exista o funcție care permitea acest lucru. Ai posibilitatea să blochezi persoanele necunoscute, care iti trimit mesaje sau să le ignori.
Și mesajele in sine se pot bloca, fără să blochezi utilizatorul, dar nu poti opri primirea mesajelor de la necunoscuti.
Nu asculta de cei care îți vor spune că e posibil, dacă îți schimbi anul nașterii, dându-te de 13 ani. Fiindcă Facebook îți va dezactiva contul, dacă nu te încadrezi în segmentul de vârstă corespunzător. Ori, îți va face verificarea identitatii și nu faci altceva decât să te complici.

| sierra1 a răspuns (pentru floresdemayo):

Simplist : calls blacklist - blocați apeluri și sms

pe magazin play (și mai sunt...) alături de omagiile mele

| floresdemayo a răspuns (pentru sierra1):

Nu era vorba de sms-uri! Acolo nu există funcția "Message Requests"
Fie vorba între noi, al cui crezi că e mai amuzant răspunsul?

Ah! Multumesc pentru votul "amuzant"
Rămân datoare!winking

| sierra1 a răspuns (pentru floresdemayo):

Hi hi, atunci hai să râdem impreună

| floresdemayo a răspuns (pentru sierra1):

Poți râde singur de data asta. Altădată, poate că vom râde împreună.
Orașul meu intră in carantină de luni, ne-au interzis ăștia, până și râsul sad

| sierra1 a răspuns (pentru floresdemayo):

"Orașul meu intră in carantină de luni"

așa și?

- mall-urile și magazinele se vor închide de la ora 20:00 (ajunge")
- Terasele vor fi închise (pe terasă in noiembrie?)
- Magazinele vor putea avea în ele maxim o persoană la 8 metri pătrați (incăpem)

https://www.digi24.ro/......re-1400977

să rândem... așadar cât suntem tineri

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

@Ali34, nu te refereai la "Message Requests" primite pe Facebook?

| ali34 explică (pentru floresdemayo):

Da

| floresdemayo a răspuns (pentru ali34):

Bănuiam eu... happy

| sierra1 a răspuns (pentru floresdemayo):

De unde să visăm noi gândurile intrebătorului?