| Iuliavasile2345 a întrebat:

Buna.
O întrebare am!
Poate cineva sa îmi intre doar pe messenger fără ca să îmi apară la setari, la securitate?
Sa îmi spargă contul ma refer.
Menționez ca am autentificare cu 2 factori si îmi vine mesaj dacă îmi întra un dispozitiv neobișnuit!

3 răspunsuri:
| kissbacau a răspuns:

Orice conectare la contul tau o sa iti apara...numele dispozitivului/windows si locatia cu o acuratete de 100m

| Iuliavasile2345 explică (pentru kissbacau):

Dar și dacă întra doar pe messenger?

| ejymas a răspuns:

La 2FA sunt rare sanse sa ai un cont spart decat daca telefonul tau a fost accesat de persoana care vrea sa iti intre in cont astfel poate sa confirme autentificarea de pe telefon si sa intre silent pe cont fara a pusha notificari.