| Elena2375 a întrebat:

Buna! Pe YouTube imi cere confirmarea varstei pentru a viziona anumite videoclipuri prin fotografierea actului de identitate. A facut cineva asta? Este safe? Multumesc

5 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Am fost avertizat si NUMAI avertizat de anumite videoclipuri
NU am scanat in viata mea nici un act de identitate

deci, nu stiu ce problema ai tu, presupun sincer ca ai activat controlul parental, si dupa aia chiar dezactivat utube tot te bate la cap, sincer, as face reclamatie la protectia consumatorului, sa se duca sa hartuiasca pe altcineva cu imbecilitati din astea

| NotNamed a răspuns:

Ai varsta contului google setata sub 18 ani. Du.te in setarile contului si schimba.ti data nasterii cat sa ai 18+. Si nu iti mai trebuie dupa sa verifici cu buletinul si cardul desii este safe.

| Elena2375 explică (pentru NotNamed):

Data nasterii este setata, peste 18, insa tot nu ma lasa.

| Gusticel a răspuns:

Da, zi ca ai 18, nu conteaza cat ai

| Gigelus1234 a răspuns:

Este safe... Este Youtube, ei vor poza cu buletinul pentru a vedea data de nastere. Desigur, eu iti recomand sa acoperi cnp u sad)