| anonim_4396 a întrebat:

BUNĂ,TPU!
Am o întrebare.
E olx de încredere când vrei să cumperi un telefon bun?
Ați cumpărat vreun telefon de pe olx? Ce păreri aveți?
Dau funda!:3333

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Am cumparat doar 3 telefoane de pe OLX,
mai ieftine. si parca nu as mai repeta experienta.
Unul banuiesc ca era furat, dar a mers bine si s-a folosit taica-meu de el vreo 4 ani.
Cu urmatorul n-a avut mare noroc, s-a defectat dupa 2 ani, si era SH.

Am mai cumparat unul pentru o vecina, si dupa 5 luni bateria a inceput sa o lase foarte repede.

Deci nu, prefer ceva nou, mai slab, decat sa arunc bani pe ceva folosit.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, catergoric NU!
Pe olx nu sunt telefoane de varznare, doar scammeri care te inseala, punand poza unui teefon bun, nou sau performand, dar cand iti trimit pachetul pun o caramida.
Mii de oameni inselati, deci categoric NU cumpaar dupa olx!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Olx e un site de anunțuri. Nu are nicio legătură cu încrederea. Depinde pur și simplu de la cine iei.

| darrio2007 a răspuns:

OLX o fi de incredere, numai ca unii din cei care vand pe OLX nu sunt de incredere.
De ce nu iti cumperi din magazine specializate? Magazine fizice, vezi clar ce cumperi.

| sierra1 a răspuns:

Olx este, userii nu in totalitate

| Simpatic a răspuns:

Olx ca si platforma este de incredere, multe dintre persoanele care vand acolo NU SUNT DE INCREDERE, este o diferenta!
Cumpara din magazin telefon iti recomand, pentru ca exista tot felul de escroci pe net!

| AndreiBistriteanu a răspuns:

Conteaza de la cine cumperi.
Trebuie sa intelegi cine este vanzatorul. Fara sa vrea lasa multe indicii. Daca exista greseli gramaticale in anunt, poate fi un coleg de pe TPU de exemplu.

| NicVal74 a răspuns:

Iti dau un sfat parintesc,tot secretul este sa te uiti in dreapta anuntului sus,sub numele celui care vinde, la raiting,acolo scrie excelent, satisfacator, de neincredere etc, acolo este caracterizata experienta fiecarui cumparator cu respectivul care vinde si l-a votat! sper ca ti-am fost de folos! sa-ti mai dau o explicatie OLX-ul s-a sesizat ca sunt multi cu tzepe si de aceea a implimentat acest proces de caracterizare cu vot, ca sa fie site-ul mai de incredere!

| Simpatic a răspuns (pentru NicVal74):

Sistemul de rating cu arata totdeauna cu ce fel de om ai a face, ca multi isi fac conturi multiple si isi ofera tot lor calificativ EXCELENT

Sa te increzi pe net doar ce calificativ are unul si altul este ca si cum ai lua de bune toate recenziile de pe google asupra unor societati!