| Editocroci a întrebat:

Bună TPU. Cineva a intrat în contul meu de Facebook și a șters conversații de acolo fără acordul meu. Nu am dat nimănui parola mea de Facebook vreodată. Cum aflu cine mi-a șters conversațiile și când?

Răspuns Câştigător
| 1234568807 a răspuns:

Cel mai probabil contul ti-a fost spart, nu stiu daca poti afla

10 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Nu cred ca a intrat cineva strain.
Probabil ai facut comentarii deplasate si cineva ti le-a raportat. Asa ca moderatorii Facebook le-au sters.

| Editocroci explică (pentru Yuoia):

Nu am prieteni pe Facebook. Cine să raporteze? Tu ori nu înțelegi românește ori răspunzi ca să te afli în treabă.

| Yuoia a răspuns (pentru Editocroci):

Tu nu stii cum functioneaza Facebook. Eu stiu ce-ti raspund.
Nu prietenii te raporteaza. Ci altii straini dar care sunt deranjati de comentariile/postarile tale.
Cu siguranta postarile erau publice. Altfel, daca nu ai prieteni, cine sa le citeasca?
Fii atent la ce postezi. Nu mai injura, nu mai pune cuvinte jignitoare, cu continut sexual, etc.

| Editocroci explică (pentru Yuoia):

Aia e, că postările nu sunt publice iar postări cu conținut sexual nu am. Și oricum ce legătură are asta cu faptul că mi-au dispărut din Facebook messenger conversații întregi?
M-am prins care e treaba cu Facebook. E o platforma falsă ce aparține de fapt serviciilor secrete, iar una dintre persoanele cu care am vorbit pe Facebook messenger lucra pentru. un serviciu secret românesc așa că a intrat în contul meu, a șters conversația cu mine și s-a deblocat singur. În ceea ce privește persoana care mi-a făcut cunoștință cu individu respectiv la fel, a dispărut conversația aia de pe Facebook messenger. Deci făcea parte tot din sistemul serviciilor. Măcar am învățat ceva din toată treaba asta.

| Yuoia a răspuns (pentru Editocroci):

Daca postarile nu sunt publice, iar prieteni nu ai pe Facebook, atunci pentru cine postezi?

| Editocroci explică (pentru Yuoia):

Mie mi-a fost spart contul de Facebook și tu întrebi aberații.

| andreispeed250 a răspuns:

Salut,nu cred ca poti afla

| Editocroci explică (pentru andreispeed250):

Nu zău?

| Dandinelle a răspuns (pentru Editocroci):

Raporteaza la Facebook, schimba-ti parola si aia e.

| Editocroci explică (pentru Dandinelle):

Parola am schimbat-o, dar cum raportez la Facebook astfel de intruziune?