| asperger3 a întrebat:

Pe Facebook am vorbit putin cu o tipa. Problema e ca ea mi-a trimis o poza indecenta si vreau sa raportez pe Facebook.
I-am dat block.
Sa explic scurt cum s-a intamplat:
Ea:daca vreau sa trimit o poza
Eu: nu ca nu am
Eabig grina e """
Eu Nu mersi
Mi a >trmis
Zice ca are optisprezece ani...
Nu stiu cati ani are in realitate, dar sunt putin speriat.
Problema e ca vreau sa ii dau report.
Mi s-a parut ciudat ca nu mergea sa intru de pe PC pe profilul ei dar pe telefoon mergea si zicea ca i-a fost spart contul...
Deci intrebarea e daca i-am dat block ii pot da report...
ps. nu am avut probleme cu legea si nici nu vreau sa fiu acuzat de ceva atata timp cat i-am zis sa nu imi trimita.Am dovezi pe Facebook referitor la faza asta.

sad :[

14 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Și tu, de ce tremuri de frică? În mod cert, nu ești singurul băiat căruia îi trimite poze nud. Fata are experiență, dacă are atât de mult tupeu! Ai blocat-o, un gest inteligent de a scăpa de om care-ți creează probleme. Nu văd rostul frământărilor tale. Ai 'antecedente', ai mai avut cumva probleme pe teme asemănătoare? De cine te temi atât de tare?

| untu a răspuns:

Care este numele acestei fete care a trimis poza indecenta?

| floresdemayo a răspuns (pentru untu):

Să nu-mi spui, că vrei și tu să o cunoști!hee hee

| untu a răspuns (pentru floresdemayo):

S-ar putea si sa o pun la punct si sa o pun la locul ei!

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Dupa ce blochezi pe cineva pe Facebook nu ii mai poti vizualiza profilul. Mai mult decat atat, daca tu nu ai salvat acea poza si nu ai distribuit-o mai departe, nu ai de ce sa iti faci griji.

Pe viitor, te sfatuim sa ai grija pe cine adaugi in lista de prieteni si cu cine discuti online.

| asperger3 explică:

Imi mi-e frica ca daca nu are 18 ani o incurc; eu i-am si spus sa nu imi trimita dar ea mi-a trimis

| BurcaPetricaDanyel a răspuns (pentru asperger3):

Pai daca tu i-ai zis sa nu iti mai trimita poze, si ea ti-a trimis iar tu ai dovezi, nu cred ca ai de ce sa te ingrijorezi nu e vina ta.

| asperger3 explică:

Am uitat sa zic. Ultima replica a ei a fost Te-ai speriat?
Cred ca a fost o gluma totusi dusa un pic la extrem...

| Ap_Gabriel_2001 a răspuns:

Stai calm
Nu o sa patesti absolut nimic
Atata timp cat ea ti-a trimis poza si tu ai refuzat ea ar putea avea probleme cu legea pentru ca a distribuit un continut pornografic unor persoane necunoscute, mai ales ca tu ai refuzat.
Chiar tu te poti duce la politie pentru a face plangere pentru hartuire.
In concluzie :Stai calm, nu are nimeni ce sa iti faca.
P.S: Te sfatuiesc sa faci un screenshot conversatiei pentru a avea "o dovada".
Si eu am trecut prin chestia asta.
Funda sau ceva?

| asperger3 explică (pentru Ap_Gabriel_2001):

Multumesc dar nu excluzi sa fie vreo gluma proasta/

| Tanasiri a răspuns:

Dupa parerea mea daca i-ai dat block, ea nu te mai poate deranja, daca ea nu te mai deranjeaza ...tot ce trebuie sa faci. e sa stai linistit si sa iti vezi de viata ta laughing

| Ungureanu_Faby_2003 a răspuns:

Daca nu ma insel iti poti da report si dupa ce i-ai dat block.
Nu-ti fa grijiwinking

| GigeliBecali a răspuns:

Sincer chiar nu stiu cum sa ii dai block, dar poti sa ii scrii pe profilul ei ce s-a intamplat si ca are profilul spar (desi nu as recomanda)

| asperger3 explică (pentru GigeliBecali):

Ea asa a zis ca l-a avut spart. problema care ma framanta e alta:poza aia mai ales daca nu are 18 ani eu cred o belesc(scuze limbajul)