| Carasin a întrebat:

Bună TPU.
Recent am văzut ca o anumită persoană stă pe contul meu de ok.ru cont în care n-am mai intrat din 2015 ca nu mai aveam nevoie și i-am si uitat parola, mi-am făcut alt cont in 2016 pe care îl folosesc si acum. Cum îmi pot recupera parola si toate cele? Nu mai am numărul de pe care mi-am făcut contul, ma puteți ajuta?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-l mai poti recupera, atata vreme cat nu mai stii parola si nici numarul de telefon nu mai exista.

| Ora de net a răspuns:

Bună!

Mergi la adresa https://ok.ru/help/2/15?current.locale=en și la secțiunea How do I recover my password if my profile has been hacked? găsești pașii ce trebuie urmați.

Pe viitor, este bine să îți securizezi conturile precum adresele de email setându-ți o întrebare de siguranță, un email alternativ sau numărul de telefon ca să îți poți recupera contul în cazul în care acesta este compromis.